Питання і відповіді

Наше основне завдання - забезпечити надання населенню України високоспеціалізованих медичних послуг.

В даному розділі наведені відповіді на найбільш поширені запинання відвідувачів нашого сайту.

Воєнний стан

Гаряча лінія для родичів зниклих безвісти воїнів

У Дніпропетровській області працює гаряча лінія для родичів зниклих безвісти воїнів. Її створило обласне бюро судово-медичної експертизи. Зателефонувавши за спеціальним номером, можна перевірити, чи немає близької людини серед загиблих. Про це повідомили в ОВА.

Для цього за номером (067) 806 10 12 необхідно назвати прізвище, ім'я та по-батькові близької людини, яка вважається безвісти зниклою. А ще – дату народження. Надіслати ці дані можна і будь-яким зручним для вас месенджером – Viber, Telegram, WhatsApp або Signal.

Тільки-но інформацію перевірять, вам дадуть відповідь. Якщо оборонця немає у списках загиблих, скоординують, що робити далі.

Дзвінки приймають з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00. П'ятниця до 15:00, субота – до 14:00

Телефони штабу допомоги пораненим (відділення екстреної медицини):

(056) 766-48-53
(067) 764-46-11

У зв'язку із введенням воєнного стану, підвищеною загрозою повітряних тривог, лікарня працює в ОБМЕЖЕНОМУ форматі (детальніше тут).

Працівники лікарні дуже вдячні всім небайдужим за готовність матеріально допомогти (реквізити для допомоги тут)

Як підготуватися до...

Підготовка кишечнику до проведення колоноскопії - це комплекс заходів, який включає зміну харчування і вибір проносного засобу.

Напередодні прийому препаратів для очищення кишечнику (за 24 години) рекомендується безшлакова дієта. З раціону виключаються:

  • їжа, яка багата рослинною клітковиною - бобові, горох, сочевиця, капуста, горіхи, кокосова стружка, тощо;
  • продукти, які погано перетравлюються - жирні сорти м'яса і риби, копченості та соління, свіжі та сушені фрукти і овочі, алкогольні і газовані напої.

Пацієнтам з цукровим діабетом в день дослідження допустимо випити чай, каву, воду (натщесерце необхідно бути лише у випадку, коли дослідження проводиться під наркозом).

Підготовка кишечника проводиться за допомогою спеціальних препаратів (поліетиленгліколю). Схема прийому препаратів призначається лікарем-ендоскопістом індивідуально для кожного пацієнта.

Застосування клізм рекомендовано пацієнтам з нефункціонуючими дистальними відділами товстого кишечнику, при непереносимості препаратів або у зв'язку з недостатнім матеріальним забезпеченням.

Дуже важливо чітко дотримуватися даних рекомендацій, так як тільки в цьому випадку будуть отримані достовірні результати дослідження крові:
  • здавати кров потрібно строго натщесерце;
  • утриматися від фізичних навантажень, прийому алкоголю і ліків (на результати досліджень впливає прийом лікарських препаратів, наприклад, антибіотиків, імунодепресивних, хіміотерапевтичних, гормональних препаратів, антикоагулянтів та інших. Якщо є труднощі зі скасуванням ліків, то обов'язково повідомте про це лікаря;
  • за 1-2 дні до здачі аналізу потрібно виключити з раціону жирну, смажену їжу;
  • не слід приймати їжу після вечері, лягти спати потрібно напередодні в звичайний час і встати не пізніше, ніж за годину до взяття аналізу;
  • вранці після підйому утримайтеся від куріння;
  • кров не слід здавати після рентгенографії, масажу, фізіотерапевтичних процедур.
Задать вопрос
Не знайшли відповіді на своє питання?
Зв'яжіться з нами і наші фахівці нададуть відповідь щодо питань, які у Вас виникли.